Формово-декоративний плодовий сад

Формово-декоративний плодовий сад – шедевр садово-паркового мистецтва, унікальна ділянка площею 1 га на якій зростають 800 рослин 50 сортів (в основному яблуні і груші) у вигляді 40 різноманітних штучних форм (арка, ваза, вінок, кошик, канделябр, змійка, спіраль, піраміда, вертикальний та горизонтальний кордони, пальмета, ліра та інші садові дива). Тут є альтанки з винограду, актинідії, лимонника китайського, штамбові рослини аґрусу та червоних порічок.

Формовий сад створений в 1957 р. під керівництвом І.М.Шайтана. Плодові культури дуже гарно розміщені на ділянці разом з квітниковими рослинами. Дерева яблуні щеплені на підщепі М9, груші – на айві А. Карликові підщепи гальмують ріст яблуні та груші, що дає можливість створювати штучні форми крони.

Формово-декоративний плодовий сад демонструє можливості інтенсифікації садівництва, управління ростом і розвитком плодового дерева та використання плодових культур у зеленому будівництві.


Вам відомо що?

Колекцію піонів та монокультурні сади ( "Розарій", " Сад Бузків") Національного ботанічного саду згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 травня 2006 р. № 299-р. віднесено до наукових об'єктів, що становлять національне надбання України.

Цікаво? Йдемо далі!